Pliki produkcyjne prosimy przesyłać w formatach PDF, EPS, TIF, JPG
W plikach produkcyjnych preferujemy zastosowanie przestrzeni barwnej CMYK + ewentualne kolory z palety Pantone (z adnotacją o zastosowanym kolorze pantone). Tyczy się to wszystkich zastosowanych elementów projektu (czcionek, grafik wektorowych, grafik rastrowych i obrazów)
Wszystkie teksty/czcionki muszą mieć formę wektorową (zamiana tekstów na krzywe)
Konieczne jest zastosowanie spadów. W przypadku prac prostych spady powinny wynosić co najmniej 3 mm poza format netto
Znaczniki cięcia/formatowe i jeżeli występują bigowania (tak jak linie formatowe mają się zaczynać poza obszarem spadu)
Dla zapewnienia estetyki wykonywanych realizacji wskazane jest umieszczanie tekstów lub obiektów, autonomicznych (logotypów, obramowań etc.) co najmniej 4 mm od krawędzi cięcia/bigowania/perforowania
Jeśli pożądane jest osiągnięcie pełnego nasycenia kolorów z palety pantone, należy pamiętać o zadaniu danego koloru do wartości 100%
Proszę pamiętać, że w przypadku projektów dwustronnych podczas realizacji zleceń pierwsza strona w pliku odpowiadać będzie awersowi podczas druku
Ilustracje barwne rastrowe (fotografie) zamieszczone w publikacji powinny posiadać rozdzielczość rzędu 262-300 dpi. Ich wielkość w pracy powinna być w stosunkach 1:1.
Przy ilustracjach czarnobiałych rastrowych należy postępować jak w przypadku ilustracji rastrowych barwnych.
Ilustracje kreskowe (line art). Rozdzielczość w tym przypadku powinna wynosić 1200 dpi. Ich wielkość w pracy powinna być 1:1.
Wszystkie ilustracje wektorowe przygotowane w programie graficznym nie powinny sprawiać komplikacji. Należy jednak zwrócić uwagę na zalewki oraz nadrukowania kolorów (np. aby biały kolor nie był nadrukowany).
Należy unikać przekroczenia limitu farb drukarskich. Suma nałożonych kolorów w przestrzeni CMYK dla podłoża powlekanego nie powinna przekroczyć 360%.